Designed & Powered by Ata Bilişim

Prena Test
Serbest fetal DNA analizi ile risksiz olarak prenatal tanıya yardımcı moleküler genetik test
LifeCodexx Laboratuvarı en son teknolojiyi kullanarak, anne ve bebek için zararlı olmayan bir yöntem ile anne kan örneğinden trizomi 21, 18 ve 13`ü tespit etmekte veya dışlayabilmektedir. Diğer tarama yöntemlerinden farklı olarak, serbest fetal DNA ile kromozom analizi yapan PrenaTest®, çok daha net bir şekilde ve risksiz olarak trizomi 21, 18 ve 13 tanısı verebilmektedir.

Sonuçlar olasılık hesabı veya yüzde ile değil "Normal" veya "Anormal" şeklinde açıkça bildirilmektedir. "Normal" olarak bildirilen sonuçlar için "ultrason ile gebelik takibinin yeterli olacağı, amniyosentez gibi işlemlerin yapılmasının önerilmediği de raporda belirtilmektedir". Örnek Sonuç raporunu görmek için tıklayınız. LifeCodexx metodunun başlangıç noktası, anne kanında serbest olarak dolaşan bebeğe ait genetik bilgi yani DNA parçacıklarının bulunmasıdır. LifeCodexx en son teknoloji laboratuvar yöntemlerini ve cihazlarını kullanarak bu parçacıkları tespit edebilmektedir. Teknik olarak belirtmek gerekirse bu işlem "Serbest fetal DNA ile kromozom analizi" olarak adlandırılmaktadır.

Kan alındıktan sonra ortalama olarak 3 gün içinde "serbest fetal DNA miktarı", örneğin yeterliliği ve beklenen sonuç verme tarihi bildirilecektir. Yaklaşık onbeş gün içinde NET sonuç doktorunuza ulaştırılacaktır. Örneğin yetersiz olması halinde ise bedelsiz olarak test tekrarlanacaktır.
LifeCodexx Laboratuvarı tarafından sunulan PrenaTest, özellikle yüksek riskli gebeliklerde diğer tanı yöntemlerine yardımcı olarak sunulmaktadır. İkili, üçlü veya dörtlü tarama testlerinden birinde yüksek risk saptanmış veya şüpheli bir ultrason bulgusu nedeniyle trizomi ihtimali belirmiş ise, PrenaTest bu duruma net bir şekilde açıklık getirir, amniyosentez gibi işlemlerin potansiyel risklerini taşımaz.

Bu sayfalarda size PrenaTest® hakkında genel bilgiler vermeyi ve sizi takip eden Kadın Doğum uzmanınızla görüşmeniz öncesi bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. PrenaTest®'in sizin için uygun olup olmadığını ancak doktorunuzla görüşmeniz sonrası karar verebilirsiniz. Lütfen mevcut gebeliğiniz ve PrenaTest® ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara açıklık getirmek için danışınız.

PrenaTest®'i yaptırabileceğiniz kurumların listesi il bazında oluşturulmaktadır. PrenaTest®'i nerede yaptırabilirim? sayfasından ilgili adreslere ulaşabilirsiniz. Bu liste düzenli olarak güncellenmekte olup, yeni kurumlar eklenmektedir. Eğer mevcut listede, yaşadığınız bölgeye yakın bir kurum yer almıyor ise lütfen doğrudan bize ulaşınız.
Ana Sayfa   |   Kurumsal   |   Online Sonuç Alma   |   Foto Galeri   |   İnsan Kaynakları   |   İletişim